Inteligentny budynek – systemy dla domu i firmy

Steruj pracą układów i urządzeń bez wysiłku, jednym ruchem ręki. Stwórz sobie najlepsze warunki do mieszkania i pracy. Miej wszystko pod kontrolą, bez względu na to, gdzie się aktualnie znajdujesz. Dzięki smart rozwiązaniom włączysz klimatyzację w trakcie firmowego spotkania, zgasisz światło siedząc na kanapie i sprawdzisz, czy przed wyjazdem wyłączyłeś ogrzewanie.

Zastosowane moduły pozwolą ci zarządzać pracą kamer, alarmu, rolet i gniazdek (włączać i wyłączać urządzenia), otwierać i zamykać okna, drzwi oraz bramy, a wysoce czułe sensory wykryją zagrożenie w postaci dymu, pożaru lub zalania. Następnie przekażą informację do centrali, a stamtąd powiadomienie natychmiast dotrze na Twój smartfon. Usługę można zastosować w każdym budynku: w domu, biurze, zakładzie pracy, na magazynie, w sklepie, lokalu gastronomicznym, w szkole, urzędzie itp.

 

Zakres naszych usług

Sterowanie roletami

Rolety zewnętrzne chronią okna przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych i zabezpieczają pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się. Utrudniają także przedostanie się do środka włamywaczom. Podnoś je i opuszczaj naciskając specjalny przycisk lub korzystając z aplikacji na smartfonie.

Sterowanie
ogrzewaniem

Wygodnie steruj ogrzewaniem. Dopasowuj temperaturę we wnętrzu do oczekiwań i aktualnego zapotrzebowania. Zarządzaj pracą kotła grzewczego tak, by zminimalizować straty ciepła i ograniczyć zużycie paliwa. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wszystkie operacje wykonasz z poziomu centrali sterującej lub korzystając ze smartfona.

 

Sterowanie
gniazdkami

Bezprzewodowe gniazdka sterowane zdalnie umożliwią komfortową obsługę podłączonych do nich urządzeń. Inteligentne wtyczki pozwolą ci włączać i wyłączać urządzenia przebywając poza domem, umożliwią monitorowanie zużycia energii i powiadomią o ewentualnej awarii. Wykonywanie konkretnych operacji jest bardzo proste - wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk na ekranie smartfona.

Sterowanie
oświetleniem

Włączaj i wyłączaj lampy, wypoczywając na kanapie. Przyciemniaj światło i zmieniaj jego kolor, by stworzyć odpowiedni klimat. Gaś światło za zapominalskich, by nie marnować energii elektrycznej. Skorzystaj z rozwiązania, a bez większego wysiłku obniżysz wysokość rachunków za prąd!

Sterowanie drzwiami, oknami, bramą

Otwieraj i zamykaj okna, drzwi, bramy (także garażową) z dowolnego miejsca. Nie musisz wychodzić z samochodu ani przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego, by to zrobić. Jedyne, czego potrzebujesz, to specjalna aplikacja na telefon, która pozwoli ci wykonać wspomniane akcje. Co więcej, dzięki niej upewnisz się, czy zamknąłeś drzwi, w razie nagłej zmiany pogody zdalnie domkniesz uchylone kwatery albo otworzysz drzwi dzieciom, które nie zabrały klucza.

Sterowanie
sprzętami RTV i AGD

Stwórz sobie komfortowe warunki do pracy i wypoczynku. Zbuduj własne centrum multimedialne oferujące najlepszą rozrywkę. Zarządzaj pracą urządzeń nie odrywając się od dotychczasowych zajęć. Zdalnie sprawdzaj, czy sprzęty wykonały zaplanowane działania i programuj ich pracę wedle własnych potrzeb, dopasowując ją do stylu życia oraz różnych okazji.

Czujniki
bezpieczeństwa

Zabezpiecz budynek na wypadek pożaru, zalania lub włamania. Specjalne czujniki wykryją dym lub awarię, a detektory zarejestrują najdrobniejszy ruch. System powiadomi cię o odstępstwach od normy, byś mógł błyskawicznie zareagować. Zainstalowana na smartfonie aplikacja pozwoli ci także zdalnie uzbroić alarm i podejrzeć, czy ktoś kręci się po posesji. Miej wszystko pod kontrolą, nawet gdy nie jesteś w firmie lub przebywasz poza domem!

Tworzenie scen

Twórz sceny typu "akcja-reakcja". Programuj urządzenia tak, by inicjowały kolejne zdarzenia. Wprowadź ustawienia, dzięki którym po wejściu do pomieszczenia od razu zapalą się lampy i włączy muzyka albo po uruchomieniu telewizora, włączą się głośniki, ściemni się światło, a rolety opuszczą. Automatyzować można różne procesy - konkretne akcje zestawisz tak, jak uznasz za stosowne.

Czym jest inteligentny budynek?

 

Inteligentne budynki to systemy automatyki budynkowej o modułowym charakterze. Można je ze sobą dowolnie łączyć i konfigurować wedle własnych potrzeb. Działają bezprzewodowo. Umożliwiają integrację urządzeń podłączonych do domowej instalacji elektrycznej w jeden sprawnie funkcjonujący układ, który można obsługiwać ręcznie z poziomu jednostki centralnej, naciskając specjalny włącznik, używając telefonu/tabletu/komputera lub wykonując określony ruch dłonią.

 

Jak działa system inteligentnego budynku?

 

System inteligentnego budynku tworzy się przez wyposażenie sprzętów czy instalacji w sensory reagujące na zmianę czynnika otoczenia, aktory i sterowniki. Te bezprzewodowo „komunikują się” z centralą zarządzającą, do której można wprowadzać własne ustawienia korzystając z przeglądarki internetowej lub aplikacji zainstalowanej na urządzeniu przenośnym.

System został opracowany tak, by móc nadzorować działanie sprzętów i kontrolować ilość zużywanej przez nie energii z każdego miejsca na ziemi. To intuicyjne oprogramowanie z wielością opcji, także z funkcją powiadamiania (zwykle za pomocą SMS-a) o wszelkich odstępstwach od normy związanych z pracą urządzeń np. o spadkach napięcia czy braku zasilania. Wszystko w trosce o Twój komfort, z myślą o obniżeniu rachunków i należytym zabezpieczeniu budynku na czas twojej nieobecności.

Za sprawą smart rozwiązań zdalnie opuścisz rolety zewnętrzne, uzbroisz alarm i włączysz monitoring. Upewnisz się też, że drzwi i okna są zamknięte, a po Twojej posesji nie kręcą się żadni intruzi. W razie próby włamania system natychmiast cię o tym poinformuje. Co więcej, jeśli dojdzie do wybuchu pożaru lub zalania pomieszczenia, zostaniesz o tym od razu zaalarmowany.

Przez to, że będziesz mógł zdalnie sterować ogrzewaniem, dopasujesz temperaturę we wnętrzu do aktualnych preferencji i obniżysz niepotrzebne zużycie paliwa. Poza tym będziesz mógł dostosowywać intensywność oświetlenia do aktualnego zapotrzebowania, zwracając uwagę na zmianę intensywności nasłonecznienia. Rozwiązanie umożliwi ci także włączanie i wyłączanie światła bez wstawania.

System smart powoli ci wyeliminować problem strat energii elektrycznej generowany przez zapominalskich oraz urządzenia pozostawione w trybie czuwania. Dzięki możliwości zdalnego wyłączania sprzętów AGD wzrośnie także bezpieczeństwo budynku. Jeśli przed wyjściem zapomnisz wyłączyć żelazko, lokówkę lub opiekacz do kanapek, nie będziesz musiał wracać, by to zrobić. Wystarczy, że skorzystasz z aplikacji do obsługi systemu i naciśniesz przycisk odpowiedzialny za sterowanie pracą urządzenia.

 

sterowanie oświetleniem w inteligentnym domu
Kliknij, by zobaczyć, jak działa sterowanie oświetleniem

Do stworzenia smart budynków używamy urządzeń bezpiecznych, niezawodnych, wyprodukowanych w oparciu o najnowocześniejsze technologie, które doskonale współpracują z większością dostępnych na rynku sprzętów. Dojeżdżamy zarówno do większych miast – możemy zrealizować usługę inteligentnego budynku w Bielsku-Białej, Katowicach, Gliwicach, Oświęcimiu – jak i do mniejszych miejscowości leżących na terenie województwa śląskiego i małopolskiego.

Smart rozwiązania dla domu i firmy

Spraw, by budynek był maksymalnie dopasowany do Ciebie. Postaw na systemy, dzięki którym jego „obsługa” stanie się łatwa, wygodna i przyjemna.

Sterowanie sprzętami RTV i AGD Sterowanie gniazdkami Sterowanie oświetleniem Sterowanie drzwiami, oknami, bramą Tworzenie scen Czujniki bezpieczeństwa Sterowanie ogrzewaniem Sterowanie roletami
Inteligentny budynek - korzyści z rozwiązania

Decydując się na system inteligentnego budynku zyskasz:

  • wygodę, bo obsługa jest prosta i przyjemna. Pracą układów/urządzeń zarządza się z poziomu intuicyjnego panelu, aplikacji na smartfonie albo wykonując niewielki ruch dłonią. Wszystko odbywa się bez konieczności wstawania, wychodzenia na zewnątrz czy przechodzenia do pomieszczenia obok. To wysoce praktyczne, ze względu na małe dzieci, osoby starsze o ograniczonej mobilności i oszczędność czasu, która przy prowadzeniu firmy jest na wagę złota.

 

  • bezpieczeństwo, ponieważ system chroni budynek przed nieproszonymi gośćmi, kradzieżą, pożarem czy zalaniem, a urządzenia przed nieodwracalnymi uszkodzeniami, które mogłyby doprowadzić do zwarcia instalacji lub wywołać pożar i tym samym narazić cię na poważne koszty.

 

  • pełną kontrola nad wszystkim, co dzieje się w budynku, nawet jeśli aktualnie w nim nie przebywasz

 

 

  • spokój, gdyż „zarządzać budynkiem” można z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy chwila, by upewnić się, że drzwi i okna są zamknięte, alarm uzbrojony, kamery działają, piec jest wyłączony i przestać się zamartwiać, czy wszystko w porządku.

 

  • energooszczędność, z racji tego że urządzenia wchodzące w skład systemu monitorują zużycie energii. Możesz więc regulować pracę urządzeń tak, by zmniejszyć jej pobór, co przełoży się na niższe rachunki.

 

  • przyjemniejsze życie, bo decydując się na inteligentny dom, zagwarantujesz sobie, swoim bliskim i pracownikom bardziej komfortowe warunki do funkcjonowania.
33 488 00 60

Skontaktuj się z nami