Telewizja

Kablówka 3 generacji cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Bo przy zachowaniu doskonałej jakości obrazu oferuje duże możliwości, w tym usługi interaktywne, przez co pod wieloma względami przewyższa tradycyjną telewizję kablową. Czym jest telewizja JAMBOX, jak działa i co zapewnia swoim abonentom? Wszystkie kwestie objaśniamy w dalszej części artykułu.

Czym jest telewizja Jambox i jak działa?

Cyfrowa telewizja kablowa Jambox to platforma telewizyjna działająca w oparciu o system emisji sygnału IPTV. Jej właścicielem jest spółka SGT S.A., która przesyła sygnał do abonentów przy współpracy z lokalnymi operatorami świadczącymi usługi telekomunikacyjne. Sygnał dystrybuowany jest za pomocą technologii multicast i unicast.

Sygnał telewizji Jambox dostarczany jest do odbiorców za pomocą sieci szerokopasmowych bazujących na protokole IP. Do realizacji usługi wykorzystuje się sieć światłowodową lub sieć bezprzewodową. Dalsze podłączenie realizowane jest za pomocą Ethernet (tradycyjna skrętka) albo Wi-Fi.

 

cyfrowa telewizja Jambox wykorzystująca możliwości internetuDwa sposoby instalacji/przyłącza do odbioru sygnału TV Jambox

Do odbioru sygnału cyfrowej telewizji Jambox potrzebny jest dekoder – urządzenie stanowiące łącznik między siecią internetową, którą przesyłany jest sygnał, a odbiornikiem telewizyjnym, zestawem kina domowego czy zestawem audio. W zależności od wybranego przez klienta i dostępnego u danego operatora modelu dystrybucji, usługa dostarczana jest na jeden z dwóch sposobów: z wykorzystaniem sieci światłowodowej – JAMBOX HD albo z wykorzystaniem sieci światłowodowej lub bezprzewodowej – JAMBOX lajt.

W przypadku telewizji JAMBOX HD dekoder podłączany jest na stałe do sieci Ethernet, co wiąże się z poprowadzeniem przez budynek kabli. Instalowany u klienta dekoder połączony jest kablem sieci LAN z routerem, na którym postawiony został tunel VLAN. Następnie dekoder łączy się z odbiornikiem telewizyjnym kablem HDMI. Transmisja danych od operatora odbywa się przy wykorzystaniu protokołu Multicast lub Broadcast.

Natomiast telewizja JAMBOX lajt wykorzystuje możliwości, jakie daje internet bezprzewodowy, przy czym równie dobrze telewizję można zainstalować wykorzystując sieć światłowodową. Dekoder można podłączyć do routera za pomocą kabla sieci LAN albo skonfigurować go tak, by łączył się z nim po Wi-Fi. W obu przypadkach dekoder otrzymuje adres IP, dzięki któremu może się „podpiąć” do sieci internetowej. W dalszej kolejności dekoder łączony jest z odbiornikiem telewizyjnym kablem HDMI.

Rozwiązanie bazujące na połączeniu bezprzewodowym zapewnia dużą swobodę w kwestii instalacji. Brak okablowania powoduje, że dekoder można podłączyć dosłownie wszędzie, nawet w budynku, w którym nie ma dostępu do lokalnej sieci LAN.

 

Jambox TV – oferta programowa

Telewizja JAMBOX obejmuje 315 kanałów telewizyjnych, w tym 163 kanały w jakości HD, podzielone na kilka pakietów. W zakresie telewizji JAMBOX mieszczą się pakiety: Wielotematyczny Mega HD, Wielotematyczny Super HD, Wielotematyczny HD, Mini HD oraz Mikro HD. Szczegółowe informacje na ich temat znajdziecie Państwo w zakładce Telewizja JAMBOX. Z kolei telewizja JAMBOX Plus oferuje pakiety: Bogaty, Korzystny i Podstawowy, które szerzej omawiamy w zakładce Telewizja JAMBOX Plus.

Ponadto każdy abonent telewizji JAMBOX może rozszerzyć podstawową ofertę programową dla pakietu Wielotematycznego lub wyższego oraz wszystkich pakietów telewizji JAMBOX Plus o pakiety tematyczne i premium, które są dodatkowo płatne.

Pakiety tematyczne dla telewizji JAMBOX to np. pakiet Więcej Muzyki HD, Więcej Discovery HD, Więcej Sportu HD, Więcej Bajek HD, Więcej Filmów HD, Więcej Seriali HD, Więcej Nauki HD, Więcej Luzu HD, Więcej Świata, TV Republika HD. Natomiast dla telewizji JAMBOX Plus pakiety tematyczne to: Więcej Sportu Plus oraz Więcej Erotyki.

Z kolei pakiety premium to m.in. pakiet HBO HD, pakiet Canal+ Prestige HD, pakiet CANAL+ Select HD, pakiet Cinemax HD, pakiet Filmbox HD oraz pakiet Eleven HD. Wymienione pakiety dostępne są zarówno dla abonentów telewizji JAMBOX, jak i JAMBOX Plus.

 

telewizja Jambox - mnóstwo pakietów w atrakcyjnej cenieTV Jambox a dodatkowe możliwości, jakie oferuje

Telewizja JAMBOX to telewizja interaktywna, która zapewnia użytkownikowi możliwość współtworzenia ramówki i decydowania o tym, co, kiedy i jak chce oglądać. Co to oznacza w praktyce? Użytkownik może m.in. wybierać ścieżki dźwiękowe oraz włączać i wyłączać wyświetlanie napisów na wybranych kanałach. Poza tym może skorzystać z nagrywarki multiPVR, pozwalającej na jednoczesne nagrywanie kilku programów, oraz nagrywarki PVR USB. Dzięki nagrywarkom można obejrzeć ulubiony program lub film w późniejszym czasie. Oprogramowanie daje także możliwość nagrywania czasowego i cyklicznego, dzięki czemu można zaplanować czas i długość nagrywania (codziennie, w konkretnych dniach lub o wybranych porach), by np. nie ominąć żadnego odcinka ulubionego serialu.

Co więcej, użytkownik może tworzyć własną listę kanałów przypisując im dogodną dla siebie hierarchię, słuchać radia, zablokować wybrane stacje (ochrona rodzicielska), jak również oglądać telewizję i zarządzać usługami z poziomu smartfona lub laptopa za pośrednictwem aplikacji JAMBOX go!

Do jego dyspozycji pozostają także wyszukiwarka umożliwiająca sortowanie kanałów po kategorii i sprawdzenie pory emisji programów oraz program telewizyjny dostępny z pilota, zawierający informacje na temat aktualnie emitowanych pozycji i zaplanowanej na najbliższe dni ramówki. Przewodnik po programach EPG umożliwia aktywację powiadomień o rozpoczęciu emisji wybranego programu bądź zaprogramowanie automatycznego przełączenia na wybrany kanał, gdy tylko zacznie się jego transmisja.

Ponadto abonent może skorzystać z opcji wideo na życzenie VOD i tym samym oglądać wybrane materiały o dowolnej porze, jak również zatrzymywać telewizję na żywo i przewijać program w dowolnym momencie (usługa dostępna na wybranych dekoderach z dyskiem). Poza tym może zamawiać pakiety dodatkowe z pilota, bez potrzeby kontaktu z konsultantem czy wysyłania zapytania przez stronę www.

 

Telewizja JAMBOX a usługa multiroom

Telewizja JAMBOX, podobnie jak telewizja cyfrowa, oferuje bardzo wygodne i opłacalne rozwiązanie, jakim jest multiroom. Usługa polega na tym, że przy opłacie jednego abonamentu, telewizję można odbierać na kilku odbiornikach w budynku przy jednoczesnym zachowaniu pełnej niezależności kanałów na każdym z telewizorów. Aby było to możliwe do każdego telewizora podłącza się dekoder. Użytkownicy mogą korzystać z całego przekroju oferty, jaką zawiera wybrany pakiet telewizyjny (na każdym z odbiorników można oglądać inny program). Rozdzielenie sygnału między kilka odbiorników nie powoduje jego osłabienia ani spadku jakości obrazu.

Telewizja Jambox to nowoczesne rozwiązanie stanowiące świetną alternatywę dla tradycyjnej telewizji kablowej. Urządzenie do odbioru sygnału jest łatwe w instalacji, technologia nie wymaga montażu anteny, a sama telewizja zapewnia mnóstwo ciekawych możliwości. Jeżeli są Państwo zainteresowani korzystaniem z kablówki 3 generacji, zapraszamy do kontaktu.

33 488 00 60

Skontaktuj się z nami