Systemy alarmowe – montaż i konfiguracja

Instalujemy systemy alarmowe przewodowe i bezprzewodowe w budynkach mieszkalnych, firmach, lokalach, instytucjach użyteczności publicznej. Urządzenia do budowy systemu alarmowego dobieramy w zależności od żądanego zakresu ochrony i specyfiki budynku. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonego sprzętu spełniającego najwyższą klasę bezpieczeństwa. Dla zwiększenia zakresu ochrony alarm sugerujemy uzupełnić o montaż kamer. Po instalacji przeprowadzamy instruktaż obsługi systemu. W razie potrzeby zapewniamy także fachowy serwis, konserwację i naprawę sprzętu.

Dlaczego warto zainstalować alarm?

  • Zabezpieczenie mienia na wypadek kradzieży
  • Obniżenie ryzyka włamania i duża szansa na spłoszenie włamywacza
  • Poprawa bezpieczeństwa budynku skutkująca niższą składką ubezpieczeniową
  • Zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w obiekcie na wypadek włamania

Usługa skierowana jest do osób prywatnych, małych i dużych firm z różnych sektorów rynku, instytucji użyteczności publicznej, właścicieli sklepów, galerii handlowych, lokali gastronomicznych, hoteli, ośrodków wypoczynkowych itp. W większości instalujemy systemy alarmowe w Bielsku-Białej, Katowicach, Oświęcimiu, Wadowicach oraz innych miejscowościach leżących na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Niemniej cały czas rozszerzamy obszar działalności na kolejne tereny, więc w razie zainteresowania ofertą, prosimy o kontakt!

Systemy alarmowe - jak realizujemy usługę?

W przypadku instalacji przewodowej wszystkie elementy systemu łączymy ze sobą przewodami. By zachować estetykę wykonania kable prowadzimy w bruzdach ściennych lub pod tynkiem. Z racji tego rozwiązanie rekomendujemy do nowo powstałych budynków.

Z kolei urządzenia wchodzące w skład bezprzewodowego systemu alarmowego komunikują się ze sobą wykorzystując fale radiowe. Nie łączymy ich przewodami, tylko konfigurujemy tak, by odbierały i przesyłały sygnały między sobą. Z tego względu system polecamy stosować w już istniejących obiektach. Urządzenia bezprzewodowe charakteryzuje wysoka odporność na próby zakłócania częstotliwości, na której pracują. Wyposażone są w pojemne baterie lub akumulatory, co gwarantuje ich długie, bezawaryjne działanie przy niskiej częstości ładowania baterii lub jej wymiany.

 

Jak działają systemy alarmowe?

Sterowanie pracą systemu alarmowego jest bardzo proste. Włączenie alarmu najczęściej odbywa się przez wprowadzenie ustalonego kodu na klawiaturze manipulatora. System bazuje na czujnikach rozmieszczonych w obiekcie lub na zewnątrz. W razie wykrycia potencjalnego zagrożenia detektory od razu przekazują sygnał do uzbrojonej centrali, która uruchamia syrenę.

W dalszej kolejności na numer telefonu przypisany do systemu wysyłane jest powiadomienie o wtargnięciu na teren posesji osoby niepowołanej. Urządzenie może też przesłać sygnał do sterowników automatyki budynkowej odpowiedzialnych za włączenie/wyłączenie sprzętów lub otwarcie/zamknięcie drzwi, okien, rolet lub bramy, o ile zostanie do tego wcześniej zaprogramowane (dowiedz się więcej o inteligentnym budynku i jego korzyściach).

33 488 00 60

Skontaktuj się z nami