Budujesz dom, realizujesz projekt inwestycyjny z zakresu deweloperki mieszkaniowej, a może wznosisz obiekty handlowe/produkcyjne i chciałbyś móc monitorować postępy prac w sposób niewymagający częstej obecności? Taką możliwość zapewni ci instalacja kamer na budowie. Rozwiązanie nie tylko pozwala być na bieżąco z tym, co się dzieje na miejscu, ale i niesie ze sobą kilka innych korzyści.
Kamery na budowie a profity dla ciebie
Instalacja kamer na budowie to szereg udogodnień, które w ogólnym rozrachunku przekładają się na komfort i spore oszczędności. Bez względu na to, czy korzystasz z usługi jako właściciel firmy, czy osoba prywatna, zapewniasz sobie następujące korzyści:
- Zdalny monitoring prac
Montaż kamer na budowie pozwala na bieżąco monitorować rozwój sytuacji i reagować, kiedy trzeba, bez konieczności przyjazdu na plac budowy i wykonywania dziesiątek telefonów. Dzięki obrazom z kamer sprawdzisz, czy dotarła dostawa materiału, czy pracownicy wywiązują się ze swoich obowiązków, jak przebiega kolejny etap prac i czy zaplanowane działania zostały zrealizowane. Możesz też koordynować część zadań zdalnie, np. korzystając z nagrań, określić miejsce składowania materiałów i przekazać wytyczne kierownikowi ekipy.
- Wygoda, spokój i bezpieczeństwo
Każdorazowy dojazd na budowę potrafi być uciążliwy, zwłaszcza jeśli powstający dom/inwestycja znajduje się daleko od twojego stałego miejsca pobytu. Brak takiej konieczności to niesamowita wygoda. Wszelkich ważnych ustaleń możesz dokonać podczas rozmowy telefonicznej z osobą sprawującą nadzór nad budową, a później sprawdzić, czy zostały wcielone w życie, oglądając zarejestrowany materiał. Wtedy wystarczy jak na budowie pojawisz się raz na jakiś czas, a jednocześnie będziesz spokojny o przebieg projektu.
Ale to nie wszystko. Monitoring na budowie podwyższy poziom bezpieczeństwa. Obecność kamer zniechęci ewentualnych złodziei, obniży ryzyko kradzieży lub zniszczenia mienia. Na wypadek nieprzyjemnych sytuacji zapewni dowody w sprawie i pomoże zidentyfikować sprawcę. Poza tym, jeżeli któryś z pracowników ulegnie wypadkowi, nagrania mogą pomóc w ustaleniu okoliczności zdarzeń.
- Oszczędność czasu i pieniędzy
Mniejsza częstotliwość pojawiania się na placu budowy poskutkuje oszczędnością czasu i pieniędzy. Biorąc pod uwagę fakt, że prace potrafią ciągnąć się miesiącami (a nieraz nawet dużej), bez zdalnego dozoru wizyty na budowie musiałyby być częste i regularne, a ceny paliw stale rosną, instalacja kamer pozwoli obniżyć związane z tym wydatki. Czas, który poświęciłbyś na dojazd, spożytkujesz wedle własnych potrzeb (praca, rozwój, odpoczynek), a pieniądze, które zostaną w kieszeni przeznaczysz na inne cele, takie jak wakacje czy kupno kolejnych materiałów budowlanych.
Poza tym kupno kamer to długofalowa inwestycja. Sprzęt możesz później wykorzystać do monitorowania ukończonego obiektu. Nie będzie problemu z przeniesieniem go w inne miejsce albo rozbudową istniejącej infrastruktury o kolejne urządzenia. Jeśli więc nosisz się z zamiarem wykonania monitoringu, kupno kamer na etapie budowy będzie doskonałym rozwiązaniem:. Jeden wydatek sprawi, że zabezpieczysz teren budowy, zapewnisz sobie podgląd na to, co się na nim dzieje i zyskasz sprzęt do dalszego wykorzystania.
Jakie kamery na budowę wybrać?
Chyba dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że najważniejsza jest jakość. Urządzenia montowane na zewnątrz powinny spełniać najwyższe normy w zakresie wodoszczelności i ochrony przed wnikaniem do ich wnętrza pyłu. Konstrukcja urządzeń i zastosowane w nich zabezpieczenia powinny uniemożliwiać wsunięcie w ich otwory i szczeliny przewodów lub drutów, które mogłyby doprowadzić do ich uszkodzenia, wywołania spięcia, a w ekstremalnych sytuacjach – porażenia prądem.
Druga istotna sprawa to wysoka jakość obrazu. Bez niej identyfikacja osób, które pojawiają się na placu budowy, szczególnie po zmroku, czy numerów rejestracyjnych samochodów stanie się niemożliwa. Poza tym ogromne znaczenie ma sposób rozmieszczenia urządzeń. Kamery należy zainstalować tak, by pokryć polem widzenia (podglądem) każde miejsce. Punkty powinny być w miarę oddalone od monitorowanego obiektu, ale z zachowaniem takiej odległości, dzięki której wszystko będzie dobrze widoczne. Do takiego ustawienia niezbędne są: wiedza z zakresu optyki (kąt widzenia obiektywu) i doświadczenie w konfiguracji.
Jeśli chodzi o konkretne polecenia produktów, to rekomendujemy urządzenia marki Kenik, które zapewniają widoczność do 30 m w całkowitej ciemności i mają wbudowany czytnik kart, na którym można zapisywać obraz z kamer (do 5 dni wstecz), co wyklucza konieczność zakupu i instalacji rejestratora. Urządzenia zużywają małą ilość energii, a przy zapewniają wysoką jakość obrazu. Ponadto kamery objęte są 3-letnią gwarancją i pochodzą od polskiego producenta, więc wszelkie sprawy związane z reklamacjami, zwrotami czy ewentualną naprawą realizowane są sprawnie, szybko i przy jakości obsługi stojącej na bardzo wysokim poziomie. Do polecanych przez nas modeli należą m.in.:
-
Kamera IP KENIK KG-5E40TAS-L 5Mpx
-
Kamera kopułkowa (dome) IP KENIK KG-430DP-E 4 Mpx
-
Kamera IP KENIK KG-430TP-E 4 Mpx
-
Kamera IP KENIK KG-4230DAS-IL-G 4 MPX (2.8mm)
-
Kamera IP KENIK KG-530TPA-L 5Mpx
Co więcej, w kwestii wyboru sprzętu i jego montażu rekomendujemy korzystać ze wsparcia fachowców doskonale orientujących się w temacie i wymaganych parametrach. Jako wykonawcy monitoringu możemy zająć się doborem niezbędnych urządzeń i zrealizować wszelkie wymagane prace instalatorskie. Działamy na obszarze województwa śląskiego i małopolskiego, m.in. na terenie Bielska-Białej, Kęt, Andrychowa, Wadowic i okolicznych miejscowości. Więcej na temat naszych usług dowiesz się w zakładce montaż kamer.