Internet

Ostatnio na blogu poruszaliśmy temat problemów z internetem i trzech najczęstszych powodów, które je inicjują (wpis znajdziesz pod tym linkiem: Problem z internetem – 3 najczęstsze powody i rozwiązanie). W tekście wspomnieliśmy, że jednym ze źródeł takiej sytuacji jest przestarzały router. Stąd też, jeśli sprzęt ma więcej niż kilka/kilkanaście lat, rekomenduje się jego wymianę. Dziś dokładniej omówimy tę kwestię i wyjaśnimy, z jakich względów wymiana routera na nowy jest wskazana i dlaczego warto kupić go u nas (przedstawiamy, jak to wygląda w naszej firmie i na jaką obsługę w tym zakresie mogą liczyć nasi klienci, dlatego w tym wypadku wystrzegamy się uogólnień).

6 powodów, dla których wymiana routera na nowy to dobra inwestycja

wymiana routera - profesjonalny montaż i konfiguracjaSzybszy internet i bezproblemowa obsługa wielu urządzeń

Starsza generacja routerów przystosowana jest do obsługi niższych prędkości, które dziś są niewystarczające do bezproblemowego korzystania z internetu, tym bardziej jeśli do sieci podłącza się wiele urządzeń (smartfon, tablet, laptop, komputer, drukarka, thermomix itp.). Tylko nowe urządzenie spełniające aktualne standardy, w którym przy dobrym zasięgu kilkukrotnie zwiększa się przepustowość, umożliwi ci wykorzystanie pełnej dostępnej prędkości.

Mniej problemów i pewność poprawnego działania

Każde urządzenie elektroniczne, a router do takich należy, z czasem ulega eksploatacji. Zużyte podzespoły przestają być w pełni sprawne, co znacząco odbija się na jakości działania. Stąd też starsze modele routerów, po latach użytkowania, zaczynają się częściej zawieszać. W przypadku nowych urządzeń niemal wcale nie dochodzi do takich sytuacji. Wysoka wydajność podzespołów zapewnia niezawodną pracę urządzenia i mniejszą częstotliwość potencjalnych „awarii”.

Mniejsza podatność na zakłócenia

Nowsze routery są dwupasmowe – działają w dwóch zakresach (pasmach) częstotliwości: 2,4 gHz oraz 5 gHz, natomiast starsze tylko w jednym, 2,4 gHz. Częstotliwość 5gHz ma mniejszy zasięg, dzięki czemu jest mniej podatna na zakłócenia pochodzące od innych routerów, co aktualnie, gdy do pokrycia zasięgiem budynku potrzeba więcej niż jednego urządzenia, ma ogromne znaczenie. Routery działające na częstotliwości 5gHz nie zakłócają wzajemnie swojej pracy, co ma przełożenie na lepszy sygnał i bezproblemowe działanie internetu. Co więcej, oferują większą przepustowość, która pozwala uzyskiwać wyższe prędkości przesyłu danych.

fachowa konfiguracja i wymiana routera na nowyNiska podatność na przepięcia, zaniki prądu i wyładowania atmosferyczne

Urządzenia sieciowe są dosyć wrażliwe na towarzyszące burzom wyładowania atmosferyczne. Długotrwała eksploatacja routera jeszcze bardziej potęguje podatność na przepięcia i zaniki prądu, które mogą powodować uszkodzenia układów kart sieciowych i bezprzewodowych modułów sprzętu. Wskutek niepoprawnego działania podzespołów może dojść do zawieszania się samego routera lub podłączonych do niego urządzeń. Na tego typu zdarzenia najbardziej narażone są starsze modele routerów, więc nie warto odwlekać ich wymiany na nowe, mniej podatne na to urządzenia.

Większe bezpieczeństwo sieci

Nowsze modele routerów mają zainstalowane aktualne oprogramowanie, które zapewnia większe bezpieczeństwo sieci. Mniej dziur w systemie oznacza niższe ryzyko ataków, mniej włamań, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo użytkownika podczas surfowania w internecie.

Estetyczny wygląd/Estetyka

Nie da się ukryć, że nowsze modele urządzeń prezentują się dużo ładniej niż ich kilkuletni poprzednicy. Mniejsze gabaryty, estetyczne wykonanie, dopracowane detale, wygląd małej skrzyneczki, w wielu modelach obłe kształty – to wszystko sprawia, że bardziej pasują do stylistyki wnętrza.

Dlaczego warto kupić router u nas? 6 korzyści, jakie zapewniamy każdemu klientowi

wymiana routera na nowy wraz z usługę podłączeniaO tym, że wymiana routera na nowy jest niezwykle ważna z punktu widzenia wygody i bezawaryjności sieci już wiesz. Przejdźmy zatem do drugiej kwestii. Gdzie najlepiej kupić nowy router? Owszem, można zamówić go przez internet, kupić w najbliższym sklepie z elektroniką, bo wydaje się, że tak jest łatwiej, ale co dalej?

Przecież urządzenie trzeba jeszcze prawidłowo podłączyć i skonfigurować, a nie mając w tym aspekcie ani wiedzy, ani doświadczenia, pojawiają się schody. Okazuje się, że trzeba kogoś poprosić o pomoc, skorzystać z odpłatnej usługi albo zająć się tym samodzielnie i metodą prób i błędów próbować właściwie zamontować sprzęt.

Nasza praktyka pokazuje, że kupno routera w przypadkowych miejscach często nie jest opłacalne: jego wybór, a następnie montaż zabierają sporo czasu i generują dodatkowe koszty. Nierzadko też staje się powodem problemów z internetem, bo nieprawidłowo zainstalowane urządzenie może sprawić, że zasięg będzie słaby, zacznie go zrywać, a prędkość transferu danych będzie bardzo niska, co uniemożliwi komfortowe korzystanie z internetu (pisaliśmy o tym szerzej w poprzednim artykule). Dlatego lepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i kupić router u nas, tym bardziej że wiąże się to z wieloma korzyściami.

Kupując router u nas masz zapewnione:

Fachowe doradztwo

Umiejętne dobranie parametrów do indywidualnych potrzeb i specyfiki sieci to połowa sukcesu. Doradzamy, na jakie urządzenie się zdecydować, by jednocześnie zoptymalizować koszty i być w pełni zadowolonym z późniejszego użytkowania internetu.

Sprzęt ze sprawdzonego źródła

Kupując u nas router masz pewność, że pochodzi on z zaufanej hurtowni lub od autoryzowanego dostawcy zajmującego się sprzedażą urządzeń sieciowych.

Dwie opcje realizacji usługi do wyboru

Każdy klient może skorzystać z jednej z dwóch opcji realizacji usługi: możemy skonfigurować zakupiony router na miejscu, w biurze i tym samym przygotować go do późniejszej, samodzielnej instalacji w budynku albo zająć się pełną instalacją urządzenia połączoną z konfiguracją sprzętu w domu, u klienta, wraz z podłączeniem do niego wszystkich obecnych w nim urządzeń.

wymiana routera na nowy połączona z konfiguracjąDarmowa konfiguracja

Niezależnie od tego, czy zlecisz nam instalację urządzenia, czy nie w cenę każdego zakupionego u nas routera wliczona jest jego darmowa konfiguracja, czy to w biurze, czy to w budynku, jeśli poprzedza instalację.

Dobór właściwego miejsca instalacji

W przypadku kupna routera wraz z usługą instalacji masz zapewniony dobór przez nas najlepszego miejsca pod jego montaż, tak by sygnał w każdym miejscu w budynku był odpowiednio mocny i umożliwiał bezproblemowe korzystanie z sieci.

Support urządzenia w razie awarii

Klientom, którzy zakupili u nas router i zlecili nam jego podłączenie, gwarantujemy support urządzenia w razie jego awarii w okresie gwarancyjnym. Jeśli sprzęt zostanie uszkodzony z przyczyn niezależnych, wymienimy go na nowy, a na czas rozpatrywania reklamacji zapewnimy router zastępczy.

Rozważasz wymianę routera na nowy? Zapraszamy do kontaktu: udzielimy merytorycznego wsparcia i ustalimy dogodny termin realizacji usługi. Zachęcamy też do wizyty w naszym biurze, gdzie można obejrzeć dostępne modele, skonsultować z nami swój wybór i kupić urządzenie na miejscu.

33 488 00 60

Skontaktuj się z nami